Пети международен конкурс за млади оперни певци „Гена Димитрова” се организира от Плевенската филхармония със съдействието на Министерство на културата и Община Плевен.
Конкурсът ще се проведе от 16 до 19 май 2023.

НАГРАДИ на Петия международен конкурс за млади оперни певци „Гена Димитрова”

МЪЖЕ

I награда – Джанг Йдуо – бас

II награда – Матеуш Михаловски – баритон

III награда – Йосиф Славов – баритон

ЖЕНИ

I награда – не се присъжда

II награда – Ю Тинг и Теодора Марчева – сопран

III награда – Димитрина Кечеджиева – сопран

 

Награда за най-добро изпълнение на българска песен – Анамария Спатарис-Неделча – сопран

Награда за млад изпълнител – Криста  Петкова – сопран

Награда за художествен акомпанимент – Александра Дичева

Награда на Университет „Моцартеум” в Залцбург – Джанг Йдуо – бас

НАГРАДЕНИ – БЪЛГАРСКИENGLISH

ГРАФИК ВТОРИ ТУР – БЪЛГАРСКИENGLISH

 2-tur-zali-1 2-tur-zali-2
Всички участници да се явят 30 минути преди посочения час в графика!
На 16 май кандидатите се явяват по гласове и ред на жребий, изтеглен на 15 май: баси, баритони, мецосопрани, тенори, сопрани. Прослушванията ще се провеждат в зала „Музикалната слава на Плевен” в РИМ от 10 ч.

График I-ви тур
Баси / 10.00 – 10.40
1. ДЕЯН КОСТАДИНОВ 10.00 – 10.10
2. ВЕЛИСЛАВ НИНОВ 10.10 – 10.20
3. ДЖАНГ ЙДУО 10.20 – 10.30
4. ВИКТОР КРЪСТАНОВ 10.30 – 10.40
Баритони:10.40 – 12.00
1. ДЗАН ЮНЯН 10.40 – 10.50
2. ЙОСИФ СЛАВОВ 10.50 – 11.00
пауза
3. БОРИС-ЦВЕТАН ЦАНКОВ 11.10 – 11.20
4. ЧИ ТИЕНДЗ 11.20 – 11.30
5. МАТЕУШ МИХАЛОВСКИ 11.30 – 11.40
6. БОРИС ДОБРЕВ 11.40 – 11.50
7. АЛПЕР ЮНЛЮТЮРК 11.50 – 12.00
Мецосопрани: 12.10 – 14.00
1. АННА ЯНКОВА 12.10 – 12.20
2. КАЛИНА ЖЕКОВА 12.20 – 12.30
3. ЙОВАНА ТИМОТИЙЕВИЧ 12.30 – 12.40
4. ХРИСТИНА РУМЕЛИОТИ 12.40 – 12.50
5. ЯНА КОЧЕВА 12.50 – 13.00
пауза
6. ГЕРГАНА ПЕТРОВА 13.10 – 13.20
7. ЛЮДМИЛА ПАВЛОВА 13.20 – 13.30
8. МАРИЯ ЙОРДАНОВА 13.30 – 13.40
9. ИРИНА ДОБРОВОЛЬСКАЯ 13.40 – 13.50
ПАУЗА 13.50 – 15.00
Тенори: 15.00 – 15.40
1. ДИМИТЪР АРНАУДОВ 15.00 – 15.10
2. ЦЕ СОНГ 15.10 – 15.20
3. СТОЯН БУЮКЛИЕВ 15.20 – 15.30
4. КРИСТИЯН ХРИСТОВ 15.30 – 15.40
Сопрани 15.50
1. РАЛИЦА БОГДАНОВА 15.50 – 16.00
2. ЧУАНЮЕ ЧЕН 16.00 – 16.10
3. АНАМАРИЯ СПАТАРИС-НЕДЕЛЧА 16.10 – 16.20
4. НИНА РУБАН 16.20 – 16.30
5. РУМЯНА КОСТОВА 16.30 – 16.40
6. ДАЙАНА ФИРУЗИ 16.40 – 16.50
пауза
7. АНТОНИЯ МУТАФОВА 17.00 – 17.10
8. ВИХРА СМИЛКОВА 17.10 – 17.20
9. ДИМИТРИНА КЕЧЕДЖИЕВА 17.20 – 17.30
10. ХРИСТИНА ТРАЙКОСКА 17.30 – 17.40
11. ТЕОДОРА МАРЧЕВА 17.40 – 17.50
12. ЛИ АИ 17.50 – 18.00
пауза
13. КРИСТА ПЕТКОВА 18.10 – 18.20
14. МА БАЙСЮЕ 18.20 – 18.30
15. АЛЕКСАНДРА НОСИКОВА 18.30 – 18.40
16. ЖАНА КОСТОВА 18.40 – 18.50
17. ЙОАНА КУЛЕВА 18.50 – 19.00
18. ИРИНИ ХРИСТОДУЛУ 19.00 – 19.10
Пауза
19. РАДИНЕЛА ВАСИЛЕВА 19.20 – 19.30
20. МАРИНА ШАКДИНАРОВА 19.30 – 19.40
21. АНДОНИЯ РАБАДЖИЕВА 19.40 – 19.50
22. Ю ТИНГ 19.50 – 20.00

Изтеглете график: в файл PDF или JPG

Зали с акомпаниатор

zali-akompaniator - 16.05_page-0001 zali-akompaniator- 16.05_page-0003 zali-akompaniator - 16.05_page-0002

zali-akompaniator - 16.05_page-0002
Сведения и справки:
Плевенска филхармония – 5800 Плевен, ул. „Ресен” 9
ПК 233, тел. 064/82 26 92, 08 факс: 064/82 38 86

e-mail: plevenphil@abv.bg

gena-dip-1-2023

gena-dip-2-2023